Jartiyerin Kelime Anlamı

Jartiyer kelime anlamı açısından çorapların dizlerden tutturulmasını sağlayan lastikli bağ demektir. Genel olarak iki parçadan oluşur. Birisi çorap diğeri ise çorabı tutturmaya yarayan lastikli bağdır. İç çamaşırı diye günümüze kadar gelse de takım olarak piyasada satıldığı için böyle tabir edilmektedir fakat bir iç çamaşırı değildir. Jartiyerler kadınlarda dişiliği göz önüne çıkaran bir parçadır. Farklı kullanım alanlar vardır. Kimi kadınlar günlük hayatta eteklerin altına tercih ettikleri gibi kimileri de sadece özel anlarda kullanabilmektedir.

Vücut tipine uygun seçim yapılmalıdır aksi takdirde hoş olmayan görüntüler ortaya çıkabilir. Vücut tipinize uygun olmayan jartiyer seçtiğinizde yığılmalar ya da bağın tam olarak tutturulmaması gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Ortaçağdan beri kullanım alanı bulan jartiyerler günümüzdeki gibi çok fazla çeşidi olmasa da kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Jartiyer Nasıl Giyilir?

Başlarda biraz rahatsız olsanız ve giymekte zorlansanız da daha sonra giymeye alışacaksınızdır. Hatta bir süre jartiyer kullanıp alıştıktan sonra normal çorap giymeye başladığınızda rahatsızlık hissedebileceksinizdir yani jartiyer artık sizin günlük kullanımda bir parçanız haline gelecektir. Çorabın boyu istenildiği gibi ayarlanabilmektedir ve çorap ile uyumlu çok şık bir görüntü ortaya çıkabilmektedir.

Genellikle iki önde iki arkada dört adet stripe bulunur ve bunlarla çorap boyu ayarlanır. Stripeleri çoraba tuttururken çorabın yukarı doğru çekilmemesinde yarar vardır aksi takdirde bir süre sonra çorap aşağı inmeye başladığında stripeler rahatsız edebilmektedir. Bu rahatsızlığı engellemek için mandallar doğru şekilde bağlanmalıdır.

Kimler Tercih Edebilir?

Herkes tarafından tercih edilebilir. Fakat seçimin doğru yapılması vücut uyumu için çok önemlidir. Genellikle doğru seçim için kiloya göre seçim yapılması önerilir. Kilolu kadınlar biraz daha balenli modelleri tercih edebilirler. Bu sayede vücutları ile uyum daha da artacak ve kişiler görünümden memnun kalacaklardır. Bunlarla beraber jartiyerin kumaş türü de çok önemlidir. Yaz aylarında kullanacaksanız naylon içeriği daha az olan modelleri ve daha az rahatsız edici jartiyerleri tercih edebilirsiniz.

Jartiyer Modelleri

Google Rich Snippets
Jartiyer kelime anlamı
Makale Adı
Jartiyer kelime anlamı
Açıklama
Jartiyer kelime anlamı açısından çorapların dizlerden tutturulmasını sağlayan lastikli bağ demektir. Genel olarak iki parçadan oluşur. Birisi çorap diğeri ise çorabı tutturmaya yarayan lastikli bağdır.
Yazar
Yayımcı
fantazibayanicgiyim.com
Logo